Únor 2010

Rozhovor s Akonem, sice starší, ale milý...stojí za přečtení...

25. února 2010 v 21:08 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
...Já vím, je to taková vykopávka, z minulýho roku, někdy před uvedením alba Thriller 25, ale znáte to...odkládala jsem, odkládala...a teprve teď, když jsem to "zapíchla" v práci, kufr na cestu mám sbalený, a jediný, co mi na stole zůstalo je laptop...plný restů...joj, zítra konečně domů- do Česka!...jupí!... jsem se k tomu zase tak nějak nachomejtla... a co víc, dopřeložila...si gratuluju!


...A byla by škoda, práce i času, o fantazii k překladům mi potřebné, co jsem vynaložila, nemluvě, i když...o kvalitě nelze diskutovat, abych Vám to taky nenaservírovala...když nic jinýho, závěrem pak přidám alespoń ještě pár záludných fotek, s MJ kuriózní módou...i dva snímky..."MJ za křovím"...

...Člověk by nevěřil, kolik toho lze vyhrabat v tajemných zákoutích mého archívu...


When listening to the radio, always there is a song of yours. Even Michael Jackson has called you into their service ...
Akon: That was one of my best, and most embarrassing telephone calls in my life. Of course, I know the voice of Michael, but when I called, I thought it's one of my jokes agent. Still, I repeat, they will cease to be someone else. Then after that, when my agent, and Michael said at the same time, I realized it.

Then you went into the studio to shoot a song that you wrote?
Akon: We were on the same wave, have the same ideas and šíleli completely the same tunes. I soon to hear the new album by Michael! I was very surprised how great and modest man Michael Jackson is.

You felt with him as equal partners?
Akon: Yes. I think we became even some friends. One day Michael said that the Go down to the cinema - but in normálného, public venues. I couldn 't understand how you want to do without running davového madness of his presence, but he and I, we used a bedouin scarf and a movie sliped indistinguishable.


Když posloucháme rádio, vždy se objeví nějaká tvoje píseň. Dokonce i Michael Jackson tě povolal do svých služeb...
Akon: To byl jeden z mých nejlepších, a zároveň nejtrapnějších telefonátů v mém životě. Samozřejmě, že znám Michaelův hlas, ale když mi zavolal, myslel jsem si, že je to jeden z vtipů mého agenta. Pořád jsem opakoval, ať přestane být někým jiným. Pak teprve po tom, kdy můj agent a Michael promluvili najednou, jsem si to uvědomil.

Pak jste šli do studia natočit nějakou píseň, kterou jsi napsal?
Akon: Byli jsme na stejné vlně, měli stejné nápady a šíleli úplně ze stejných melodií. Taky to brzy uslyšíme na novém albu Michaela! Byl jsem moc překvapený jak skvělý a skromný člověk Michael Jackson je.

Cítil ses s ním jako rovnocenný partner?
Akon: Ano. Myslím si, že jsme se stali i nějak přáteli. Jednoho dne Michael řekl, že zajdem do kina - ale do normálného, veřejného kina. Nechápal jsem, jak to chce udělat bez spuštění davového šílenství z jeho přítomnosti, ale on i já jsme si nasadili beduínský šátek a proklouzli do kina nerozeznáni.

...MJ, ze zadu...


...a tady, "za křovím"...taky fakt zdařilé fotky, to se musí nechat...
...jako bych je sama pořizovala......soráč, kvalita článku, i těch fotek, odpovídá mému momentálnímu stavu mysli...takže něco mezi "muchy sežerte mě" a chvikou před sebevraždou...

...nebojte, jen co vypadnu s tohodle rasistickýho radějiJen-NO-NAME-landu, protože mě napadají jen sprosté výrazy, dám zase "blogísek" do pucu...
..."Ó republiko Česká, mi tolik drahá, jak mi chybíš, a to Tě normálně, tolik pomlouvám..."

Janet se pripoji k Jackson 5 na jejich planovanem tour...

23. února 2010 v 15:53 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
- na fotce s nadsenou faninkou, jez se v restauraci pana Chows v Kinghst, podepsala do nove knihy zesnuleho Krale popu, Michaela Jacksona.


Janet Jackson prijala nabidku svych bratru "Jackson 5", kteri chteji letos vyrazit na sve svetove turne. Nechce vsak nikterak "zabrat" misto sveho bratra Michaela, ale jak sama skromne dodala, jen zaplnit to prazdno. V tehle chvili se uz aktivne pripravuje, po boku bratra Jermaina, ktery uz drive, v dobe, kdy v ni MJ pusobil, opustil. Jermain ma take nejvtsi podil na jejim rozhodnuti, a hrde dodava:" Meli jsme dlouhy spolecny rozhovor, a Janet nakonec souhlasila, ze s nami na tour vyrazi, jsem tomu rad."


...omlouvam se za gramatiku a preklepy...no a hlavne za pozdni zpravy, a prodlevy tady na blogu...
taky...sorac SB, nejsem schopna odpovidat jak na komenty, tak vracet navstevy...
...jde to fakt blbe, z mobilu, a chvilku ted budu bez netu...zavreli mi KafeNet...ou ou...tak prominte...


"Ten v zrcadle" z knihy Tanec jako sen...by MJ

21. února 2010 v 20:50 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ tvorba, přínos, a odkaz světuChtěl jsm změnit svět, tak jsem jednoho rána vstal a podíval se do zrcadla. Ten, jenž se podíval zpět, pravil: "Nezbývá moc času. Země je scela zničena bolestí. Děti hladovějí. Národy zůstávají rozděleny nedůvěrou a nenávistí. Vzduch a voda jsou všude tak znečištěné, že jim téměř není pomoci. Udělej něco!"

Ten v zrcadle se cítil velice rozzlobený a zoufalý. Všechno vypadalo jako zmatek, tragédie a pohroma. Usoudil jsem, že musí mít pravdu. Cítil jsem se z toho také tak hrozně jako on. Planeta byla využita a odhozena. Představa života na Zemi jen o jednu generaci později ve mně vyvolala pocit paniky.

Nebylo obtížné naleznout dobré lidi, kteří chtěli problémy Země vyřešit. Když jsem naslouchal jejich návrhům, myslel jsem si: Mají tolik dobré vůle, tolik účasti." Večer než jsem si šel lehnout, se na mě ten v zrcadle vážně podíval. "Teď se někam dostaneme," prohlásil. "Pokud každý udělá svůj díl."

Každý však svůj díl neudělal. Někteří ano, ale zastavili příliv? Jsou bolest, hlad, nenávist a znečištění blízko řešení? Přání samo nepomůže- to jsem věděl. Když jsem se ráno probudil, ten v zrcadle vypadal zmateně. "Možná je to beznadějné," zašeptal. Potom se mu v očích objevil lstivý výraz a pokrčil rameny. "Ale ty a já přežijeme. Alespoň nám se vede dobře."

Cítil jsem se divně, když to řekl. Bylo na tom něco velmi špatného. Vyvolalo to ve mně podezdření, které nikdy nebylo tak jasné. Co když ten v zrcadle nejsem já? On myslí jinak. Vidí problémy k řešení "tam venku". Možná budou vyřešeny, možná ne. Jemu se bude dařit. Ale já se tak necítím- tyto problémy nejsou "tam venku." Cítím je uvnitř v sobě. Dítě, které pláče v Etiopii, mořský racek bojující zoufale v ropné skvrně, horská gorila, kterou pronásledují, mladičký voják třesoucí se hrůzou, když slyší přilétat letadla: neprobíhají tyto události ve mně, když je vidím a slyším o nich?

Když jsem se podíval do zrcadla příště, ten, jemž se díval zpět, začínal mizet. Byl to konec konců jen obraz. Ukazoval mi jen samotářskou osobu uzavřenou v úhledném balíčku kůže a kostí. "Myslel jsem si kdysi, že ty jsi byl mnou?" začal jsem se ptát. Nejsem tak osamocený a bázlivý. Bolest života se mně dotýká, ale radost života je mnohem silnější. A ta sama bude léčit. Život je léčitelem života, a to ten nejlepší, co mohu udělat pro Zemi, je být jejím milujícím dítětem.

Ten v zrcadle se svíjel a kroutil. Nemyslel tolik na lásku. Vidět "problémy" bylo mnohem snašží, protože láska vyžaduje úplnou účast vůči sobě. Ach!

"Ale, příteli," zašeptal jsem mu, "myslíš si, že něco může vyřešit problémy bez lásky?" Ten v zrcadle si nebyl jist. Protože byl tak dlouho sám, nevěřil druhým a oni nevěřili jemu, měl sklon oddělit se od životní skutečnosti. "Je láska skutečnější než bolest?" zeptal se.

"Nemuhu tvrdit, že je. Ale mohla by být. Pojďme to zjistit," pravil jsem. Zazubil jsem se do zrcadla. "Nebuďme už osamělí. Chceš být mým partnerem? Slyším, že začíná tanec. Pojď." Ten v zrcadle se plaše usmál. Uvědomil si, že bychom mohli být nejlepší přátelé. Uvědomil jsem si, že bychom mohli být k sobě každý den mírumilovnější, láskyplnější a čestnější.

Změnilo by to svět? Myslím, že ano, protože Matka země chce abychom byli šťastni a milovali ji, když se staráme o to, co potřebuje. Potřebuje na své straně nebojácné lidi, kteří jsou její součástí jako batolata, dost odvážná, aby chodila, protože matka má roztažené paže na jejich záchranu. Když ten v zrcadle bude plný lásky ke mně i k sobě, nezůstane prostor pro strach. když se bojíme a panikaříme, přestali jsme milovat náš život a tuto Zemi. Ztratili jsme spojení. A jak může někdo běžet na pomoc Zemi, když s ní necítí? Možná nám Země říká, co chce, a tím, že jí nenasloucháme, propadáme svému vlastnímu strachu a panice.

Jednu věc však vím: Necítím se nikdy sám, když jsem dítětem Země. Nemusím lpět na vlastním přežití, uvědomím-li si, že veškerý život je ve mně. Děti a jejich bolest; děti a jejich radost. Oceán vlnící se pod sluncem; oceán naříkající pod černou ropou. Zvířata pronásledovaná ve strachu; zvířata plná čiré radosti, že žijí.
Tento význam" světa ve mně" chci vždycky cítit. Ten v zrcadle má někdy pochybnosti. Proto jsem k němu laskavý. Každé ráno se dotknu zrcadla a zašeptám:"Ach příteli, slyším tanec. Chceš být mým partnerem? Pojď!"

Happy Birthday, Blanket...

21. února 2010 v 17:19 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
...stalo se právě dne 21. února. 2002, kdy světlo světa poprvé spatřil Michaelův třetí, nejmadší syn, Prince Michael II. Jackson, zvaný "Blanket"...jeho narození, jako i samotné datum, bylo veřejnosti, z pochopitelných důvodů, dlouho zatajováno...stejně jako jméno, či původ jeho matky...spekulovalo se o umělém oplodnění, náhradní matce...ale to je myslím scela zbytečné...důležité je, že dneska má osm, a jsou to jeho první narozeniny, které oslaví bez tatínka...a k tomu bych dodala jednu citaci z něm. deníku, k níž není zapotřebí překladu, pochopí každý:

Der kleine Blanket, vermisst seinen Vater. Er kann es nicht fassen, fragte seinen Patenonkel: "Ist Papa im Urlaub?"


Dear little Blanket,
I wish you all the best for your Birthday, full of love, laughs, joy and surprises! I'm sure your wonderful brother and sister will make this day very special and magical for you, as well as your whole loving and caring family. I know that your Daddy is watching over you, smilling at you, and very proud of you.
He was a wonderful Daddy and man and I'm sure you will become just like him.
I send you all the love and happiness of the world!
God bless you...Have a great Birthday today Blanket. Keep L.O.V.E. in your life and everything will touch your life with
love.


...možná jednou bude stejně slavný, oblíbený a lidmi zbožňovaný, jako jeho táta, co se podoby týče a talentu, o němž není pochyb, hlavně tanečním, netřeba diskusí. Snad jen, aby si jednou zvolit sám, jakou cestou se vydá,...a ještě dlouho si mohl užívat, v rámci možností, které jsou jistě se jménem Jackson dost omezené, svýho dětství...škoda jen, že vzpomínek na tátu, bude mít ze všech dětí nejmíň...ale to je myslím, údělem nejmladších...

Není FAN, jako FAN, a nezkoušejte mi to vyvracet...

20. února 2010 v 15:45 | "Baby Driver" Sajina |  Ze života MJ fans
..."KAŽDÝ DEN POTKÁTE MINIMÁLNĚ JEDNOHO BLBCE"...

...hele, taky Vás už štve, když Vás pořád někdo hází do jednoho pytle s těma magorama, co rozbíjej výkladní skříně dlažebníma kostkama, ječej, rabujou a dělají bordel na ulicích, př. někde na stadioně s pivem v jedné ruce a potomkem v druhé?...co vulgárně nadávaj´, napadaj´lidi se zápalnýma lahvema, nebo sprejujou sprosťárny po zdech domů?...copak to jsou nějací fanoušci?...k těmhle lidem, já se mám přirovnávat a hlásit?...

Není FAN, jako FAN!!!
...když se v česku řekne fanoušek, každej´si hned představuje nějakýho výtržníka a vagabunda, přívržence odvržených politických stran, či prominentní členy olezlých klubů typu SPARTA nebo SLAVIE...copak každej fanoušek musí hnedka být neoblíbený trotl, co sám není dost se sebou spokojený, spíš takový ten komplexama omataný týpek, co kdyby nepatřil ke skupině, nikdo by si ho ani nevšiml, protože ani nemá čím zaujmout?...to je přece blbost!

Jsme MJ FANS...přeloženo: Fanoušci Michaela Jacksona...nechodíme omotaní řetězy, vyzbojení bejsbolkami ani spreji, nehulákáme oplzlé opilecké nadávky, neblijeme do každého druhého křoví, nenapadáme lidi, naopak...neničíme ničí majetek, nechováme se naštvaně, arogantně, neobtěžujeme svoje okolí...pokud se k nám někdo chce přidat, když už razíme někam spolu, nebo máme sraz, rádi ho přijmem, a o to víc, se snažíme lidi chápat a jim naslouchat, protože, tak by to dělal i Michael...snažíme se být lepší, snažíme se být alesoň trošičku jako on, aby na nás mohl být hrdý...

Tak nás lidi, nesrovnávejte s huligans...to si fakt nezasloužíme...možná, že jsme MENŠINA, ALE KDYŽ UŽ NIC JINÝHO, SNAŽÍME SE NEPŘEKÁŽET...BÝT SPOLEČNOSTI, LIDEM, VEŠEM, CO O TO STOJÍ, CO SI TO ZASLOUŽÍ, NÁPOMOCNI...a když už nás někdo nemá rád, ať si nás prostě nevšímá...vždyť nevšímavost, je prioritní vlastností českýho národa...proč ji tedy laskavě neaplikovat i na nás...DÍK!

Dr. Murder- Murray upřesněju svoji výpověď...

20. února 2010 v 12:44 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
Dr. Conrad Murray, který je v součstné době vyšetřován na svobodě ve věci neúmyslného zabití Michaela Jacksona, podal na Los Angelské policii upřesnění svojí výpovědi. Uvedl, že místnost, v nichž Michael ležel opustil po aplikaci anestetika Propofol pouze na 2 minuty. Úřad však jeho výpověď záhy zpochybnil, protože by pak vznikla značná časová prodleva mezi časem úmrtím, a telefonátem na 911, kterého záznam policie používá, jako jeden z hlavních důkazů.

Původně, 56- letý Murray policii řekl, a to už v červnu 2009, že Michaelovi aplikoval narkotikum Propofol už v 10:50, a poté krátce odešel na toaletu, a když se vrátil, Michael už nedýchal, proto okamžitě zahájil resuscitaci.

V rozboru svědectví a časových intervalů spolu s důkazy se však ukázalo, že po hodině po aplikaci Propofolu, a tedy i smrti Michaela, a to v 11:54 hovořil Dr. Murray scela klidným hlasem ze svého mobilního telefonu s neznámou osobou. Rozhovor se měl týkat vyšetření srdce, tedy se předpokládá, že mluvil s jedním ze svých pacientů. A dále pak ve 12:03 absolvoval Murray ještě asi desetiminutový rohovor se svojí přítelkyní v Houstonu. Dost absurdní, přihlédneme-li k situaci, ve které Murray byl! Teprve ve 12:21 Dr. Murray volal na tísnivou linku 911.

Závěr policie tedy je, že Murray prokazatelně lže!, a že celých 73 minut nechal Krále popu samotného a bez připojení k monitorovacím zařízením, což je po podání tak silného anestetika, jakým Propofol je, absolutně nepřípusté. Jeho čin je tedy konstatován jako HRUBÁ NEDBALOST S NÁSLEDKEM SMRTI.

Záludné otázky, dnes a denně mi kladené...

19. února 2010 v 20:03 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
...ha, to mě jako chce někdo donutit k zamyšlení...mě?...taková hloupost, naivní snaha...a hlavně marná...myslet, neumím, nepodléhám módním trendům, jsem téměř nemanipulovatelná...a ráda to o sobě říkám, zní to tak vznešeně...víte, člověk si hned připadá při mé výšce 157 cm, o hlavu vyšší...a když mě někdo zahrne otázkami, sebe záludnějšíma, není téměř šance, že bych snad nenašla nikoliv neuspokojitelnou, ale ne- uhozeně demostrativní odpověď...řekla jsem téměř?, asi jo...no a, upsss!...nadešel čas, a bojím se to skoro vyslovit, kdy mě, jakožto samozvanému kritikovy jemuž ironie je druhým jménem, zklaplo!...hej, co to na mě zkoušíte, lidi, to je podpásovka se takhle ptát...

...prej, kdy jsi se smířila s tím, že Král je mrtev, a rezebírají ho už leda tak v podřadným bulváru?
...a koho budu teďka uctívat a komu se klanět, když ten tvůj Jackson skutečně natáh´brka?
...nebo si fakt myslím, že je cool, propírat se historkama o mrtvý hvězdě?
...jo, a prej že bude rekord v českým Thrilleru...hahaha, leda že by to odtancovali důchodci, to si jeho choregrafii a hudbu v posledku oblíbili...
...a ty máš tetování?...hmmm, a kterej ksicht, nebo se to dělí podle éry?
...hele, a kde si hledáš zprávy pro ten tvůj blog?...na Googlu ve vyhledávači "Michael Jackson NEWS", asi ne, co?

...jestli má někdo chuť odpovídat, prosím, já totiž nesmím chlastat, a tohle je rovnou na celou flašku, a s rozběhem rovnou "kop do koulí", a to ani nemám koho...


...tak, asi tolik si o tom myslím i já...
...vrrr, a jaké pozdravy vy dostáváte v poště?

"Respect to the legend, nothing more, please..."

19. února 2010 v 19:19 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
...jsou články, ve kterých se dokáže i náročný fan shlédnout, jiné pobaví či rozesmějí, no převaha je ale těch, co spíš nadzvednou ze židle, naštvou nebo jsou-li v novinách, hodí se leda tak na podpal...
Nabídnu Vám jiný, dost neobehraný druh, spíš takový, nezařaditelný...ale byl pro mě skutečně překladatelský oříšek, který ale stál za tu snahu, možná...záludné, óóó, jak záludné je hladat v tak odporném jazyce jakým pro mě němčina je, ještě i pointu...ale to už nechám na posouzení Vám...zda se myšlenka neztratila v překladu, či cestou..."S Nobelovou cenou to šlo na levačku, ale stále ještě ho můžeme nechat svatořečit..."
originál od Roberta Maria Müllera a přeloženo...bohužel nikým jiným než mnou, takže sorry...


...tak nějak takhle se dá nejlépe vystihnout chování a počínání milionů fanoušků Michaela Jacksona, na světě kdekoliv, kam se jen internet či média dostanou...od toho dne, 25.6. 2009, kdy naposledy vydechnul jejich idol, hrdina, geniální umělec tanečník, zpěvák skladatel, spisovatel, a co on všechno to ještě byl...jako by oni za něj začali dýchyt, a nedají si pokoj...MTV je ho plná, na předávání přestižních cen Grammy, Otto, Music Awards všeho druhu, filmových pak nevyjímaje...skloňuje se jen a jen jeho jméno...všichni ho milují, obdivují, truchlí, opěvují, do nebe vynášejí...a to po něm, s prominutí, před ohláškou This is it šňůry v Londýně, ani pes neštěknul...co se to stalo s normálně myslícími, uvědomilými lidmi?...NIC, jsou z nich Michael Jackson FANS!...a to se vším všudy, klobouku a flitrové rukavice, nevyjímaje...

Pustíte si televizi, je TAM, ve zprávách, reklamách, spotech, upoutávkách, dokumentech...nebo jen v puse nějakého moderátora či brečícího, méně či více známého příslušníka (ne)myslící části populace...kdyby mohli kočky mluvit, namísto mňoukání, první větou by bylo "Michael, I love you!"...ne ne, teď doopravdy...nezdá se Vám tu nějak přejacksonováno, rádia snad nehrajou nic jinýho, v odpolední pauze, v písničkách na přání...zatelefonovat si, nechci slyšet půl hodiny Michael Jackson, ani Heal The World, je jako spustit lavinu, protestů a nevole ze všech stran německa, jak je veliké, by Vás kamenovali...taková troufalost, ta neúcta...po jednom z takových reakčních "průtoků" jsem se do komentářů k neudělení ceny, Nobelovy ceny panu Jacksonovi rozhodl připojit svůj názor..."Přeju to Obamovi, má oproti mrtvýmu Jacksonovi šanci skutečně něco změnit...je mladý, ambiciózní, světu na očích, a má moc...což jsou sice aspekty, které spíše přimlouvají se k p. Jacksonovi, ale ten už s nima něco zmůže ze záhrobí, jen těžko...leda snad, že by ho jeho fanatičtí stoupeci nechala svatořečit!...s trnovou korunou na hlavě- celej Ježíš Kristus, taky mučený...a nepochopený...přesto fanaticky zbožňovaný!"...říkáte si, fandové ho pomstili, taková slova zaslouží strestat, ale NE!, tedy taky...ale na druhý den se objevil na portálu, z něhož článek předešlý pocházel, palčivý koment samotného autora...mělo to znít, všechny komentáře hodnotíce, ale jasné mě hned bylo, který byl ten, který angažováného pisatele, popudil a motivoval, nejvíc...

...Je hloupé a troufalé, ale hlavně pod úroveň lidské důstojnosti, vysmívat se mrtvým, kteří, ač svět živých sami opustili, jejich tvorba, celoživotní humanistická činnost a hlavně ODKAZ, který nesou, jako svou hl. prioritu životní, a krédo, ti, co si říkají jeho jménem, k jeho poctě, žít budou věčně!...Americký prezident získal Nobelovu cenu za letošní rok, no Michael Jackson ji získal už dávno...i když ne formálně...popírat tuto skutečnost je naivní. Copak za Obamu by se podepsalo a postavilo tolik lidí, jako za toho, kdo byl celý svůj život skutečně za svá slova a činny pronásledovaný, odsuzovaný, neprávem šikanovaný, ale ani to mu nezabránilo milovat lidi, a lidem pomáhat, jako i přírodě a planetě vůbec, a to aniž by mu šlo populisticky o hlasy voličů a celosvětový věhlas?...proč taky, to už přeci měl!...a daleko předtím, něž se humanismus a ekologie, staly módním trendem bohatých a mocných...

...a to mě zklaplo, hele, cože, ten člověk přece není vůbec objektivní. Znovu jsem se vrátil k oněmu článku, k němuž jsem přidal ten svůj neohrabaný komentář....a pak mi to došlo...nešlo o veřejný portál, ale stránky nejmenovaného denníku vydávaného na oko nezaintersovaně, ale přesto rafinovaně maskovaného fan clubu MJ, který se nahodile věnoval tématům kolem Michaela Jacksona, ale přesto...jako by mu o to, přesvětčit a vnutil lidem svůj názor ani nešlo...ha, tak u mě se jim to povedlo, na chvilku jsem znejistěl...šel jsem ven, a když jsem k počítači večer znovu zasedl, něco mi došlo, a bylo to divný, tedy v případě mě, mojí osoby, určitě...uvědomil jsem si...že ten komentář jsem nepsal za sebe, ale z pozice- opozice, věčného kritika...vždyť já si vůbec nemyslel, že by si Obama Nobelovu cenu zasloužil, nemyslel jsem si nic...jen jsem chtěl být tím, kdo bude odporovat, dupat a prát se se všemi těmi MJ nohsledy, co jako stádo následují vyšlapanou cestičku svýho Boha...byl jsem pokrytcem, hlupákem a nepsal jsem vůbec svoje myšlenky, ne, to nebyl názor, jen vzpoura...stupidní vzpoura proti většině...

Po pravdě, nejsem fanouškem, neposlouchám jeho hudbu, snad až na to rádio, a nic moc o panu Jacksonovi nevím, tedy toho podstatného, o hudbě knížkách textech, nebo tak...znám We are the world, jako každej asi, i příčinu vzniku a záměr pomoci jí, Africe, vím o R. Whitovi, chlapci, co zemřel na AIDS, a který se stal spouštěčem pomoci nemocným touto chorobou, znám projekt Heal the world...slyšel jsem o procesech s p. Jacksonem, ale už v době jejich začátků, jsem si byl jistý, že je nevinný, a to kolem je jen komedie v rámci hvězdy globálního významu, která se těší nebývalému zájmu médií...kam přišel a mluvil, neslo se to v duchu charity, pomoci, otevírání očí, snahy něco změnit...aha, přece o něm NĚCO vím, kruci, uvědomil jsem si, Ježiši!...ne Nobelovku, ten člověk by si zasloužit fakt SVATOŘEČIT, a to doslova!, napadlo mě...to co on pro svět vykonal, na vzdory vlastnímu ponížení a opovrhování neuvědomilými tupci, jako jsem já, co se z blbosti a vlastní omezenosti stavý se do role odpůrců, aby když už né svojí iniciativou zaujaly, alespoň nahrají dalším, podobně postiženým...vždyď on si vážně zaslouží skutečně nejen ten respekt!...nejen cenu a uznání!...Mnohem víc!

Takže, závěrem, se omlouvám panu Jacksonovi, za svoji vlastní zaslepenost, která mi bránila vidět věci v reálním světle, za svůj egoismus, který mě scela pohltil a nedovoloval mi slyšet a hlavně chtít vidět pravdu...a sorry patří i jeho fanoušků, kteří se tak urputně snaží otevírat světu oči...páni, gratuluju, nerad to říkám, u mě se to povedlo...nechci se chvástat, že jsem se poučil a nebudu už kritizovat vše a všechny kolem...protože právě to je moje práce, která mě živý. No, Michaela Jacksona, pro příště vynechám...je totiž těžký stotožnit se s kritikou Vámi sice psanou, ale s níž v hlouby duše, nesouhlasíte...končím proto slovy jeho fans:"Respekt to the legend, nothing more, please...", která mluví za vše...a dostala do úzkých rozeného kritika, mě...


pozn. Co je dobrý vědět o autorovi?...jestli chcete něco nebo někoho zatraceně rozpitvat, nahrejte R. M.M., říká se v německu, pírko na tom nenechá suché, do mrtě to rozebere...zničí, spálí, podupe...ale na úrovni, jemu vlastní, a bez možnosti komentáře...to považuje za základ úspěchu, za prioritu...takovej Leoš Mareš, ale v novinách...magor, ale narozdíl od Leoše v tom nejen umí chodit, ale hlavně ví, o čem mluví, a jak je to v ten moment potřeba, aby ho lidi žrali...žije jako bohém, sbírá ocenění, která záhy odmítne převzít, a tím si jako chrání svoji "tvůrčí nezávislost"...jinak, egoista, co rád sám sebe chválí, a pohrdá zákony i etikou, obvzláště tou novinářskou, býval dost vulgární, teď už se mírní...píše prý jen pro zábavu, ale za děsnej honorář...i když poslední dobou, co se kvality a slovních obratů, které se bohužel ztratí v mém překladu, takže je můžete ocenit jen těžko, šel dost dolů...no žádná hvězda není věčná...

THRILLER LIVE v německu nabírá nový směr!

19. února 2010 v 15:22 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
...pro nebývalý úspěch schow pokračuje, a to v novém kabátě!...od jejího začátku, po derniéru- vyprodáno!...a co víc, zájem, neklesá!
...a proto, tvůrci přichází s novými představiteli rolí a ještě působivější, svéráznější a dokonalejší, a to původně Michaelovou choreografií, použitou na tour v období éry BAD a DANGEROUS...

"...je to milé a smutné zároveń", svěřil se hl. představitel thrillerovského Michaela, celoživotní obdivovatel Tei´ai Sullivan, který vítězně prošel masovým konkurzem, vypsaným letos v lednu na právě nově obsazované role, "měl bych být asi šťastný, nejšťastnější fan, protože si ze spousty fakt talentovaných lidí, a to i profesionálů vybrali zrovna mě...kdo já jsem?...jsem jen fanoušek, znám každý pohyb svýho idola, vždyť už od malička trénuju ty kroky, pohyby, používám ta gesta...no, od Michaelovi smrti, s mnohem větším respektem. A možná proto, často pochybuju nejen o sobě, ale taky o celé téhle schow, zda jsem kdy měl do něčeho podobného vůbec vpadnout. Celé hodiny dřeme, někdy se daří, jindy míń, no a v těch momentech si říkám, proboha, co já tu dělám, oč se snažím, vždyť jen šlapu po jeho umu, po jeho památce, nechci aby se lidi smáli, tohle není schow k pobavení, ale k zamyšlení, a já to tak kazím, beru tomu toho ducha a význam...snad mi to Michael odpustí, a publikum bude mít poruzumění...já nejsem Michael, nejsem Král, jen se snažím zahrát co možná nejlíp svoji roli..."

Možná zvláštní slova, kritická, od někoho, kdo mezinárodní soutěži talentů na Srí Lance obsadil první příčku, a pak daleko za ním, byli ti ostatní...kdo denně dře šest až osm hodin na rodinné farmě a tanci se věnuje jen ve volných chvílích a večerech kdy vystupuje v kabaretu, aby měl peníze na účast v soutěžích, kdo dokáže Michaela napodobit natolik věrohodně, že byste si ho zpletli, ale sám se s ním nikdy osobně nesetkal, ani ho neviděl..." Vidět Michaela Jacksona, mluvit s ním, nebo jen stát chvíli v jeho blízkosti, to je můj největší sen, který se mi snad jednou splní...v nebi." A pak se smíchem dodává: "Ale mám jistou obavu, zda by mě on zrovna pochválil za můj výkon, který v Thrilleru v jeho jméně předvádím."

Schow odstartuje už začátkem března, a v červnu se pak z německa přemístí do Švýcarska, kde už na ni fanoušči nedočkavě čekají. Michael Jackson OSN mezinárodní Fan club se k tomuto vyjádřil následovně: "Je to logické, že je takový zájem o schow, kde figuruje jméno Michaela Jacksona nebo se děj nějak jeho dotýká...po jeho smrti si nejen fanoušci, ale celý svět uvědomil, jak nepostradatelná osobnost, jaký velký člověk, je opustil, a to bez varování, náhle, aniž by se kdy mohli nabažit. Fanouškům chybí už jen samotná naděje, že ho budou moct kdy spatřit, nechtějí být sami, mezi svými se cítí lépe, protože jen ti, dokážou pochopit jejich smutek, a tak se se ztrátou dokážou snad vyrovnat. Navíc pak, jde-li o kvalitní podívanou, která osloví i širokou veřejnost, je celkem jasné, že ji chtějí shlédnout celé davy. Jsou nám známy ohlasy jak v tisku, tak stránkách fans, a tak se můžeme jen těšit, že se dostane k co nejširšímu publiku, protože Odkaz Michaela Jacksona je třeba dostat k co nejvíce lidem, pak teprve dosáhne nejen uznání, pochopení, ale i odezvy. Jen těžko se to poslouchá, a chápe, ale i v jeho smrti je jakési poselství. Nechť je tedy oslava jeho života jemu největším poděkováním."


A kdy odstartuje Thriller Live taky u nás, v česku, ptám se?...zájem by jistě byl, a to nemalý...jenže...a to mě asi mrzí nejvíc...

Fanoušci Michaela Jacksona postavili na Vítkově ledovou sochu

19. února 2010 v 13:52 | "Baby Driver" Sajina

Pražský památník Vítkov.Ledovou sochu zesnulé popové legendy Michaela Jacksona dnes postavili na pražském Vítkově jeho fanoušci. Pomník k poctě slavného zpěváka se rozhodli vytvořit v blízkosti Národního památníku jako "předzvěst" bronzové sochy. Postavit ji v Praze by v budoucnu chtělo Občanské sdružení Heal The World.
"Je to příležitost k setkání. Samotná ledová socha nemá až tak hluboký význam. Led je pomíjivý. Lidé tady ale chodí na procházky a je to určité oživení," řekla Daniela Kartáková ze sdružení Heal The World.
Upozornila, že jde o spolek fanoušků Michaela Jacksona, který svou humanitární činností uctívá zpěvákův odkaz. "Jackson měl lidi velmi rád a snažil se jim pomáhat. Tato akce má upoutat pozornost na humanitární projekty propojené s kulturní činností," řekla Kartáková. Podle ní chce sdružení prosadit v Praze postavení pomníku americkému zpěvákovi, který by měl stát trvale.
Ledovou sochu fanoušci začali stavět v pondělí. Mimo dvou profesionálních sochařů na ní mohli pracovat také další lidé, kteří zpěváka obdivují. "Je to křehký materiál, řezbářská práce. Pracujeme pomocí ostrých pilek a dláta. Své zářezy si tady mohou udělat všichni fanoušci, kteří mají zpěváka rádi," dodala Kartáková. Studie podle ní vznikla podle vzoru zpěvákovy podobizny z doby, kdy měl svůj jediný pražský koncert. Na zvláštním pódiu na Letné v roce 1996 jej vidělo 120 tisíc českých fanoušků.


Zdroj:MjJweb.cz...jen na (hop)skok...o.k.?...a pak to další...

19. února 2010 v 13:12 | "Baby Driver" Sajina |  Ze života MJ fans
...řeknu to asi takto, stručně, krátce a na oko...výstižně...protože právě tak, děsně se ZROVNA cítím...vždycky když překročím státní hranici, a to obvzláště pak do jedné z konkrétních zemí které, ač nerada a s největším sebezapřením, navštěvuji, připadám si vždycky, ne jako cizinec, což tedy v podstatě jsem, A TO VELMI RÁDA!...jen cizinec, protože rasisty s nordickým tvarem lebky, fakt nemusím...ale spíš, jako na něpřátelské půdě...ten národ, ta řeč, ty lidi, ta mentalita...ten internet!...pokud se tomu tedy dá tak říci, protože i českej osobák, je rychlejší...a tomu konkurovat, je vskutku nadlidské...Ale k jádru pudla!...momentálně sedím v pajzlu, co nad hlavním "vlezem" hlásá, KAFEinternet, přesně, jak jsem to napsala...a chápu, proč to "internet", je jen malým...tři počáky, použít vlastní laptop=zločin a jak se můžu ještě ptát, taková troufalost...výmluva na to, že ho potřebuju už právě kvůli české klávesnici, pro mě jazykový oříšek, ale pochopily, nezabraly...pravda, s jejich komply chápu, proč poslat email, trvá 30 min a to, když se zadaří...no a ještě něco...celou dobu mi tu přes rameno čumí nějakej ranař, to abych náhodou nezkoumala zakázané, či jinak pornografické stránky...no mě pos...

No, a teď po mně může někdo chtít kvalitní článek, moment dám si víno...ha, prd, leda ve snu, bééé...tohle je na cvok haus...
Tak se na mě lidičky nezlobte, že zase budu tak zatraceně aktuální, a pokud se k nějakému článku dotluču...bude to povrchní a nehodnotný brak...jo, doma je hold doma...ani plakát si tu vyvěsit nesmím, abych si měla s kým povídat...Willkomen in Deutschland!...srdečně jsem záměrně vynechala, takovou provokaci bych fakt už neunesla...MÍR!

I papež ví, která hudba je skutečně BOŽSKÁ!

16. února 2010 v 21:37 | "Baby Driver" Sajina

Jakou hudbu doporučuje Vatikán?...Michaela Jacksona, Beatles či Pink Floyd...Vatikán - Vatikánský deník dnes zveřejnil seznam desítky hudebních alb, která je podle něj dobré si poslechnout. Noviny papežského stolce L´Osservatore Romano do popového a rockového nebe zařadily album Michaela Jacksona a skupin Beatles a Pink Floyd. Napsala to agentura AP.


Od Michaela Jacksona by lidé měli slyšet desku Thriller, od Pink Floyd The Dark Side of the Moon a od Beatles Revolver. Za průvodce na cestě k dobré muzice list považuje desky Graceland Paula Simona a Supernatural Carlose Santany. Nazval je klasikou, kterou by si s sebou člověk vzal na pustý ostrov. Mezi dalšími vybranými kousky je If I Could Only Remember My Name Davida Crosbyho, Rumorours od uskupení Fletwood Mac, Nightfly Donalda Fagena. Nechybí Achtung Baby od U2 a (What´s the Story) Morning Glory? skupiny Oasis.
Autor: ČTK
www.ctk.cz

...že by si Vatikán smiřoval Boha?...hmmm, má co dohánět...

"Láska" by MJ...

14. února 2010 v 22:41 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ tvorba, přínos, a odkaz světu

LÁSKA
z knihy TANEC JAKO SEN


Láska je podivná, chceme-li ji popsat.
Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit.
Je jako kousek mýdla ve vaně, člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.

Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně.
Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli.
Ale láska jim vyklouzně jako mokrý kousek mýdla.

Držet lásku není správné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět kdy chce.
Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů.
Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše.
Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.


...Krásnýho Valentýna všem...Lékařský názor na proces s Dr. Murrayem...

14. února 2010 v 14:04 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?

Cosmetic Surgery

Are you thinking about cosmetic surgery and wondering what to expect? Dr. Robert Kotler is a board certified cosmetic facial surgeon in Beverly Hills. He's here to discuss how to select a cosmetic surgeon, computer imaging, celebrities makeovers, and much more.Dr. Kotler je certifikovaný plastický chirurug v Beverly Hills, je autorem i spoluautorem 52 lékařských publikací a pracoval jako konzultant při sestavování 14-ti lékařských studií pro širokou veřejnost. Je členem populárního lékařského webu MD web.com. Ve středu 10. února. 2010 Dr. Kotler zveřejnil právě na tomto webu svůj velmi intenzivní a zajímavý článek právě o smrti Michaela Jackosna a řízení proti Dr. Conradu Murrayovi. Článek v originále si můžete přečíst zde.

Za možné chyby a nepřesnosti překladu se předem omlouvám...

Aktualitou dnešních dnů je vyšetřování Dr. Conrada Murraye, internisty a kardiologa, který byl domácím ošetřujícím lékařem v době smrti Michaela Jacksona, a byl obviněn z neúmyslného zabití, což je v lékařských kruzích chápáno jako velmi závažné obvinění. A právě proto ho nelze řešit pouze v rámci zdravotnické přestupkové komice spadající pod zdravotnický systém, ale je zahrnut též do terstního soudnictví.

Z hlediska lékařského se musím ptát, zda Dr. Murray chyboval už při výběru léků, nebo či pochybil při jeho podání. Jak je již veřejnost obeznámena Dr. Murray přes veškerá varování výrobce- distributora, který trvá na podávání medikamentu pouze v zařízeních tomu uzpůsobených, výhradně v prostředí nemocnic a operačních sálů, kde bude pacient pod neustálým dohledem přístrojů monitorujících srdeční činnost, krevní obraz a tlak a dostupné přístroje resustitační, dostatečné zázemí léků a prostředků potřebných při nástupu možných komplikací s uvedením do umělého spánku souvisejících.

V místnosti, která byla byla v domě Mr. Jacksona k tomuto účelu vybavena, protože ten trpěl dlouhodobě, či jak záznamy uvádí nejméně čtvrt roku před svou smrtí, chronickou disfunkcí spánku, nebyly však tyto standarty nikterak splněny.

Los Angeleský Times řekl, že Dr. Murray je vyšetřován právě za "porušení uznávaných a všeobecně platných lékařských standartů", a že "ignoroval veškerá lékařská a etická pravidla", tzv. lékařský kodex", nám známý jako "lékařskou přísahu".

Kardiolog (srdeční specialista) není v žádném případě anesteziolog. Propofol je sice běžně lékaři používaný, avšak pouze a výlučně v prostředí operačního sálu, a to specializovaných lékařem. Žádný jiný odborník, vyjma anesteziologa, ale nemá dostatečné znalosti o jeho podání, a to navíc doma. Proto je jeho užití mimo zdr. zařízení charakterizováno jako trestní čin.

Dalším aspektem se ukázal koktejl medikamentů, které byly Mr. Jacksonovi podány v rámci působení z nich nejsilnějšího Propofolu. Pouze anesteziolog může tedy předvídat případné kontraindikace.

Dr. Murray tvrdí, že po podání propofolu odešel od postele Mr. Jacksona pouze na dvě minuty, během nichž pravděpodobně přestal dýchal. Srdeční zástava následovala záhy poté. Jedním z klíčových pravidel řádné lékařské praxe je, při podání jakéhokoliv silného léku, který může ovlivnit srdeční a dýchací funkce, musí být u pacienta nejen kvalifikovaný lékař, ale i zdravotní sestra, jež bude dohlížet na možnost vzniku komplikací a bude schopna zasáhnout v případě potřeby. Už samotná tato praxe léčení je před zákonem, v případě úmrtí pacienta, o čemž byl však Dr. Murray jakožto lékař, jistě obeznámen, značně obtížně prokazatelná a obhajitelná, chybí totiž klíčový svědek, který by selhání lékaře, vyvrátil.

Je nutné řešit též etické a morální dilema, kterými se na MD zabývají už léta vysoce specializovaní lidé. Psal jsem o tomto ve své knize "Tajemství Beverly Hillské plastické chirurgie". A budu tedy z ní citovat o tom, jak se jinak výborní lékaři mohou octnout mimo zdravě "vyjeté koleje".


Proč obvykle objektivní a rozumný lékař obejde svoje znalosti, praktické zkušenosti, i léta lékařské praxe načerpané v tomto oboru? Asi vzhledem k tomu, že i on má najednou šanci, stát se uznávanou celebritou (ve svém oboru) i když jen v pozadí svého klienta. Dostává se mu mimořádné pozornosti, jak společenské, tak finanční, a toto pomyšlení, záři reflektorů, umí jen málo který Američan, jemuž je touha po úspěchu od dětství vštěpována, odolat.

Celebrity jsou atraktivní, inteligentní, okouzlující a často zaslepení svou vlastní slávou a úspěchem. Snadněji se tak stávají manipulároty, a jsou velmi přesvědčiví ve svých argumentacích. Tato je také z části jejich řemeslem- ovlivňovat lidi.

A to je důvod, dámy a pánové, proč je tak těžké říci "NE", osobě sedící před vámi, jehož tvář uznávají miliardy lidí. A možná i podvědomně lékaři chtějí svolit, už jen z důvodu, aby uspokojili přání tak důležité osoby, zavděčili se, a byla jim otevřena pomyslná brána do VIP clubu a oni se stali součástí tohoto zvláštního světa. Je to skutečně komplikované.

Co závěrem říci, o jinak dobrém lékaři, který však sešel z cesty a vstoupil bez zkušenstí a přípravy do této nevhodné "populárně-zdravotní-arény", jakým je právě Dr. Murray, ve světě schowbussinesu?

Obrovskou roli tady sehrála už samotná skutečnost, že kdyby si Mr. Jackson vybral za ošetřujícího lékaře namísto kardiologa Dr. Murraye, se svojí diagnózou, která mu byla jistě známa "chronické nespavosti", vhodného anesteziologa, nemusel jedinečný a produktivní život, Mr. Jacksona, zbytečně vyhasnout, a to kvůli nedostačujícím znalostem, a odbornosti jeho osobního lékaře. Nastala tak dosti bizardní situace pro ty, kteří musí posuzovat, na které straně, došlo ke klíčovému pochybení...

Robert Kotler, MD, FACS

Žádost Joe Jacksona o uvolnění lékařských záznamů...

14. února 2010 v 11:17 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
Soudce posoudí žádost Joe Jackosna o uvolnění i dosud zatajovaných lékařských záznamů ...

Soud opět projednával odloženou žádost Joe Jacksona ve věci uvolnění dosud utajovných posudků a záznamů pitevní zprávy Michaela Jackosna do soukromých rukou k nahlédnutí, Joe Jackosnaovi, otci Michaela, který o toto požádal prostřednictvím svého právního zástupce Briana Oxmana. Oxman tvrdí, že jeho klient má právo dozvědět se více o smrti svého syna a lépe se tak připravit na právě probíjící proces s Dr. Murrayem, který je z vraždy jeho syna obžalován.
Soudce Mitchell Beckloff z Los Angeleseského vrchního soudu se zavázall k rozhodnutí už příští týden.

Novináři se opět chytili verze, že se Joe takto znovu snaží si vymoci otevření případu s již zamítnutými příspěvky a finanční rentou. Joe sám, se k tomu však nijak nevyjádřil...


Jo, ta hrubka ve jméně dneska celej den, to nebyl úmysl, jen přepis, o.k.?...i když...no ne...!...mám pocit, že mi Žabího ksichtu začíná být víc líto, než abych o němu smýšlela nevraživě...

"Q" a Lionel Richie u Larryho Kinga...

13. února 2010 v 22:39 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
...promluvili o natáčení nové verze songu WE ARE THE WOLD for Haiti na níž spolupracovali s téměř sedmdesáti umělci součastné popové scény...
...na přání MJ maminky budou v písni použity původní Michaelovi vokály v jakémsi duetu se setrou Janet a také záběry z videoklipu z roku 1985, kdy byla píseň prvně vydána, tehdy jako pomoc Africe...


...a tady už je nový videoklip k písni WE ARE THE WORLD 2010...
...stalo se 13. února před třinácti lety...

13. února 2010 v 22:15 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
...jasně, Michael Jackson se stal poprvé otcem, narodil se mu syn, Prince Michael...


...13.2.1997, Beverly Hills, Kalifornie, USA


...prakticky celý svůj život prožil se svým otcem Michaelem, matka Debbie Rowe, své děti, též dcerku Paris, která je o rok mladší, po rozvodu s Kingem v roce 99, opustila, a o děti nejevila žádný zájem...na výchově dětí se nepodílela, spekulovalo se, že manželstvá bylo založeno pouze na dohodě mezi ní a Michaelem, údajně se na roli manželky a matky sama necítila...s MJ byly pouze letití přátelé, pracovala jako zdr. sestra v ordinaci lékaře, kterého Mike navštěvoval...


...Prince Michael se narodil ve znamení Vodnáře....
...do svých deseti let žil s tatínkem a ml. sestřičkou Paris na Neverlandu, v roce 2007 se přestěhovali do Los Angeles...


...když se Michael začal připravovat na své Londýnské koncerty, spekulovalo se, že právě Prince bude tím, kdo po boku tatínka poprvé veřejně vystoupí před publikem......Michael si vždycky moc přál, aby jeho děti zažily ten pocit svobody, kdy si člověk může jít jen tak sám kamkoliv, kdykoliv bude chtít, bez toho, aby mu v patách byli fotografové, nebo jeho nejvěrnějším nohsledem- přítelem, byla namakaná gorila...chtěl, aby chodili do školy, kterou si sami zvolí, aby mohli mít přátele s nimiž budou chodit do baru nebo do obchoďáku a lidi je nebudou zastavovat na ulicích a říkat, hele, děti Michaela Jacksona...hmmm, byl to sen, který se dne 25.6.2009, rozplynul, stejně, jako sny milionů lidí všude na světě...MJ Kids se stali nedobrovolně celebritami, museli dospět, museli, ne že by chtěli, jejich život se změnil, a Bůh je mi svědkem, takhle si to jejich táta fakt nepřál...
I přesto, že teď žijou s babičkou, a jejich životy se naprosto obrátili vzhůru nohama, když jejich tatínek odešel...doteď to byl jen a jen on, kdo se o ně staral, pečoval o ně, plnil jim přání dříve než je ztihli vyslovit...chtěl jim zkrátka dát všechno to, co on v dětství postrádal, chtěl jim dát všechnu lásku světa...a možná proto jsou Prince, Paris a Blanket svému tátovi tolik podobní, a Michael může být hrdý na to, jak báječné lidi, z nich vychoval...


...Prince Michael, prvně od smutné události 25.6. 2009 na veřejnosti promluvil, po boku svojí sestry Paris, na převzetí ceny Grammy za celoživotní dílo pro svého otce, Michaela Jacksona...


...no, závěrem snad jen, hodně štěstí, lásky a splněných přání, milý Princi, snad o Tobě jednou uslyšíme i jinak než jen, jako o prvorozeném Krále Michaela Jacksona...
...byl by to jistě ten nej dárek pro Michaela i pro jeho fans...a jaká jsou přání Princova?...snad poznáme časem...

Á, máme tu dnešní vydání Blesku, a...nezklamalo...

11. února 2010 v 18:31 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
...kurňa, nevíte proč takovej brak já, vlastně kupuju?...hej, jo, asi abych se zasmála, a to se povedlo...9 káčé...k za takový "šmouloviny"...bych to já líp napsala, a že jsem jako toho času nezaměstnaná...a třeba jen za symbolickej honorář, a aj bych se podepsala, pod to...!

...teda o takovejch diagnózách, jaké stojí v Blesku, jsem ani neslyšela...něco takovýho fakt je?...hmmm, trhlina v žaludku...?...hou, a s tím by jako člověk fakt nevykrvácel?...a ještě k tomu takhle aktivně hopsal na pódiu?...no, já měla tedy natrženou plíci, jo, to asi nemá nic moc společnýho, jen, že jako taky natrhlý, ale museli mě okamžitě zašít, no jelikož když je něco ve vnitř roztržený, hold je to prej, neslučitelný nejen s běžným fungováním, ale celkově se životem...

Zaujala mě ta zvětšená prostata, no, co říct...hmmm, na to se ale neumírá pokud vím, jen jako, že zvětšenou prostatu má každej chlap po čtyřicítce, v čr jak jsem četla v součastné době v kategorii muži od 38-52 celých 68 %, teda těch, co to samozdřejmě přiznaj, že jo...a jak se to projevuje?...jo...to chodíte prostě častějc na záchod, jo a dá se to léčit, úplně snadno...něco asi jako když máte ekzém...takže ho máte pořád, ale stačí namáznout a zmizí...a nikdo nic nepozná...umí sice potrápit, ale pokud si s tím dáte práci a skočíte k doktorovi, určitě vám nějakou mast, co fakt pomůže, na recept a bez průtahů škrábne...A ještě něco, hele, já chodím na hajzlík každejch 45 minut, a třikrát za noc, nebude to zvětšená prostata?...nebo jsem těhotná, aha...sorry...

Jo a co nesmím teda zapomenout, ty obrázky, jako figurky, myslím, se šipečkama a popiskama...hmmm, taková mýlka, to přece nemůže být Michael, už proto, že tamtý postavičce něco dost zásadního, a že u něj by to nikdo přehlídnul...máme o TOM důkazů fůru, hej...zlatý talhoty...hohohohou...prostě něco chybí...víte, co myslím, že jo...


Takže!...chachá...milej Blesku, a pane pisálek, článek děsnej, nudnej, samý chabý "jako info", hele, nechcete adresu na origoš tý lékařský zprávy?,...teda, no, to byste musel nejdřív umět anglicky...upsss!...já jen jako pisálek-pisálkovi, víte, dobře míněná rada, nic víc v tom nehledejte...
...jinak, byla bych konkrétnější, ale jste se nepodepsal, joj, že by (ne)úmyslně?
...no a, ta fotka, je fotomontáž, bylo to v Aha, a že tam maj´fakt "zaručený" zprávy...

Něco pro každého...

11. února 2010 v 17:33 | "Baby Driver" Sajina

Členové rodiny se vyjadřují k obvinění Dr. Vraha-Murraye...

10. února 2010 v 19:16 | "Baby Driver" Sajina |  MjJ sféra - news?
(...takže po odpoledních Televizních novinách na tv Nova, se hlásím na příjmu...teda, ne že bych tohle sledovala denně, ale jo...je to vlastně jediná šance, jak se alespoň jednou, ne dostatečně dostat do obrazu ohledně aktualit, ale zasmát...jo a upozorňuju, nezapomeňte se kouknout na ty o půl osmé, bude tam reportáž o padělání dámských vložek, což je myslím dostatečný tahák k zasednutí i k tv Nova...)

...jak jistě víte, a na videu už jste si toho taky museli povšimnout, i rodina zavítala na soud s Murrayem, no a nezdržela se komentáře...tak třeba Joe"Žabí ksicht" Jackson už po skoučení líčení na Murraye vykřikoval, že jeho syna zavraždil a dožadoval se spravedlnosti, maminka Michaela podotkla jen:"Je to zrůda!" a LaToya "Michael byl zavražděn, a i když se tak stalo právě z rukou Dr. Murraye, myslím si, že Dr. Murray byl jen součástí úkladného plánu, komplotu na Michaela. Jsou v tom zapletení i jiní a já nepřestanu usilovat a bojovat o to, aby všechny osoby, které měli podíl na jeho smrti, a budou spravedlivě potrestáni."Joe se pak ještě přidal s výrokem:" Podle mého názoru, byl doktor Murray jen nastrčenou figurkou, myslím si, že do záležitosti kolem Michaelovi smrti je zapleteno daleko více lidí. A co více, dodal:" Michael sám řekl, že má strach o svůj život. Dokonce svým dětem řekl, že ho zabijí."...síla...